הסתגלות לחוויית לימודים חדשה עם קורסים באינטרנט

קורסים באינטרנט

למרות שמרבית הסטודנטים מעדיפים ללמוד בכיתה – אל מול מרצה ועם סטודנטים נוספים, המון מוסדות לימוד מעבירים בימים אלו קורסים באינטרנט. כלומר, לא נדרשת הגעה פיסית אל מוסד הלימודים, אלא שהתכנים מועברים באמצעות כלים דיגיטליים שונים.

לפני התפרצות נגיף הקורונה, היו תוכניות לימוד שכללו בחלקן גם קורסים אינטרנטיים. מה שקורה כיום הוא שישנן תוכניות לימוד המועברות בשלמותן באינטרנט. לפורמט לימוד שכזה אמנם ישנם יתרונות, אך חשוב להיות ערים גם לחסרונות.

איך מועברים קורסים באינטרנט?

ישנן כמה דרכים להעביר תכנים לימודיים באמצעות האינטרנט:

  • הרצאות LIVE באמצעות תוכנת הזום לדוגמא, יכולים המרצים להעביר הרצאות LIVE לקהל הסטודנטים. מדובר על האפשרות הנפוצה והמועדפת ביותר – על המרצים ועל הסטודנטים. מאחר ומדובר על הרצאה המועברת לייב, ישנה אפשרות לקיים דיון, מוקדש זמן לשאילת שאלות ומעורבות הסטודנטים בקורס/תוכנית הלימודים, גבוהה.
  • הרצאות מוקלטות אפשרות נוספת היא הרצאות מוקלטות. כלומר, המרצה לא מעביר בזמן אמת את ההרצאה, אלא שהוא מקליט אותה מבעוד מועד ושולח אותה לסטודנטים. היתרון הוא שהסטודנטים יכולים לצפות בתכנים בשעות הנוחות להם (וכך גם פשוט יותר לשלב בין עבודה ללימודים), אך החיסרון הוא שלא ניתן לשאול שאלות או להשתתף באופן אקטיבי בהרצאה. 
  • מצגות וסרטונים דרך נוספת להעביר קורסים באינטרנט היא באמצעות מצגות וסרטוני הדרכה. כלומר, אין כל מפגש עם מרצה, אלא שהסטודנטים נדרשים ללמוד ממצגות שנשלחות אליהם, סרטוני הדרכה וכיוצא בזה.

 

היתרונות הבולטים של קורסים באינטרנט:

  • אין חשיבות למיקום גיאוגרפי לפני הקורונה, סטודנטים מהמרכז שהיו מעוניינים ללמוד במכללה בדרום לדוגמא, היו נאלצים להעתיק את מקום מגוריהם. כעת, כשתוכניות לימוד רבות מועברות אך ורק דרך האינטרנט, הסטודנטים לא נדרשים לעשות שינויים גדולים בחייהם, בטח שלא לעבור דירה לעיר חדשה. נוכחות בהרצאות = התחברות מהמחשב האישי להרצאת הוידאו.
  • כיתת לימוד בריאה ובטוחה יותר קורסים באינטרנט בתקופת הקורונה מסתמנים כבריאים והבטוחים ביותר. הסטודנטים לא מגיעים במגע עם עוד עשרות ומאות סטודנטים ואנשי סגל, אלא יכולים ללמוד בראש שקט מביתם מבלי שישנו חשש להידבקות בקורונה.


ללמוד קורסים בדיגיטל – החסרונות:

  • אין אווירה סטודנטיאלית כשלומדים מרחוק, כל סטודנט מביתו, מתפספסת “האווירה הסטודנטיאלית”. המפגשים במסדרונות הפקולטה, ההפסקות המשותפות והלמידה יחד בספריה – כל אלו הופכים לא רלוונטיים, והם חסרים מאד לסטודנטים.
  • לימודים “ללא מרצה” אמנם גם עם קורסים באינטרנט ישנו מרצה, אך הסטודנטים מעידים כי חסר להם המפגש האנושי והפיסי, גם במהלך ההרצאות וגם כשהם מעוניינים בסיוע אקדמי. הבעיה העיקרית היא שסטודנטים מרגישים ש”לא רואים אותם”, ושהם לא יותר מחלון קטן בשיחת זום גדולה. 
  • פגיעה במוטיבציה למידה מרחוק עלולה לפגוע במוטיבציה, במידת המחויבות של הסטודנטים לתוכנית הלימודים ובחדוות הלמידה. 

אנו מזמינים אתכם אל “פרונסיס” – מכללה טכנולוגית בצפון. לפרטים נוספים ושיחה עם יועץ לימודים, התקשרו – 074-7602525

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

× זמינים בשבילכם גם בווטסאפ